Загальна характеристика системи крові. Склад і функції крові. Осмотичний тиск крові та його регуляція. Онкотичний тиск крові та його роль​
Ответ
0 (0 оценок)
0
shovkun2979 1 месяц назад
Светило науки - 4 ответа - 0 раз оказано помощи

Загальна характеристика системи крові:
Система крові складається з крові, органів кровотворення (кістковий мозок, лімфатичні вузли, селезінка) та органів кровообігу (серце та кровоносні судини).
Основними функціями крові є транспортування газів, поживних речовин, гормонів, регуляція температури тіла, захист від інфекцій та підтримка гомеостазу.
Склад крові:

Кров складається з рідкої частини - плазми, та клітинних елементів.


Осмотичний тиск крові та його регуляція:
Осмотичний тиск - це тиск, який виникає внаслідок різниці концентрацій розчинених речовин по обидві сторони мембрани. В крові він залежить від концентрації розчинених речовин, зокрема електролітів.
Регуляція осмотичного тиску:

Нирки: регулюють виведення води та солей.

Гормональна система: антидіуретичний гормон (АДГ) збільшує реабсорбцію води в нирках, альдостерон регулює реабсорбцію натрію.


Онкотичний тиск крові та його роль:

Онкотичний тиск створюється білками плазми крові, головним чином альбумінами. Він сприяє утриманню води в судинах, запобігаючи її виходу в міжклітинний простір.

Роль онкотичного тиску:

Підтримка об'єму циркулюючої крові: завдяки утриманню води в судинах.

Попередження набряків: баланс між гідростатичним тиском, що виштовхує рідину з капілярів, та онкотичним тиском, що утримує її всередині.

Остались вопросы?